Asi jako každý, poprvé jsem se s hokejovýma kartama setkal na základní škole okolo roku 2000. Tehdy se dali u nás ve stánku koupit Victorky a MVP. Doteď karty z té doby mám a ze série Victory 99/00 mně už moc řadovek nechybělo, tak jsem si je z nostalgie, v dnešní době internetu, poměrně snadno dosbíral.

Na přelomu roku 2008 a 2009 jsem na internetu znova zakopl o hokejové karty. Lukáš Velecký a jeho stránky o sbírce Miroslava Šatana, kde jsem se dozvěděl, že karty už nejsou jen karty, ale jejich součástí mohou být různé kusy dresu, hokejky apod., mě inspirovaly znovu se ke kartám vrátit. Tento člověk mě v začátcích dost pomohl, zprostředkoval nákup několika jersey karet na eBay a poradil. Ač to Lukáš tehdy nedoporučoval kvůli finanční náročnosti, svoji sbírku jsem zaměřil na karty Martina Brodeura, mého oblíbence z dětství. Dalším zdrojem informací v té době bylo slovenské fórum hokejových karet. Svoji vůbec první jersey kartu jsem získal na Aukru od člověka s nickem Sahaacul v únoru roku 2009 a o třičtvrtě roku později se mně podařilo na eBay získat i patch verzi. Teď už mám i /100 gold verzi.Svůj první podpis do sbírky jsem získal téměř přesně rok po první jersey kartě.V roce 2013 jsem většinu sbírky rozprodal a nechal si jen několik kousků, které pro mě mají nějakou speciální hodnotu. Sběratelství šlo na nějaký čas stranou.

V říjnu 2015 jsem ji začal znovu obnovovat a rozšiřovat. Na Aukru jsem zakopl o aukce od uživatele "mysak1983", který prodával ve dvou vlnách hromadu jednotlivých karet M.B. od koruny a mně se podařilo nakoupit asi 65 kousků za super ceny. Toto to tehdy znovu odstartovalo. Cestou několika velkých lotů jsem se dostal přes 500 karet Martina Brodeura ve sbírce. Sledoval jsem eBay, české fórum a bral všechno co se dalo získat za dobrou cenu. Na českém fóru se mně podařilo sehnat od uživatele "Robino" první, na moje poměry, drahou kartu do sbírky. Podepsanou tripple prime memorabilia kartu.Potom se to rozjelo a já jsem začal do karet investovat postupně mnohem víc peněz. Podpisovek a dražších karet začalo přibývat.

Postupem času jsem si uvědomil, že tyto dražší karty mě lákají víc, než řadovky, které jsem po delším rozmýšlení prodal. Následovaly i nějaké jersey karty, které nezapadjí do konceptu sbírky. Uvědomil jsem si, že nemůžu mít všechno a teď sbírám na kvalitu, ne kvantitu. Kvalita je v tomto případě samozřejmě silně subjektivní věc. Mně se víc líbí vzácná karta v magnetickém holderu než album o devítistech kartách.

Takto vypadá moje sbírka v současné době.

Kontaktujte nás